İş Makinası Kiralama

İş makinası kiralamak için bir kazı projesi için doğru ekipmanı seçmek , özellikle doğru seçimi yapmak çok önemli olduğu için zaman alıcı bir iş olabilir. Bir ekskavatör kullanmaya karar verdikten sonra bile, doğru boyutu seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Çok küçük olan veya doğru işlevselliğe sahip olmayan bir tane seçin ve işi düzgün bir şekilde yapamazsınız. Çok büyük olanı seçin ve yalnızca iş için uygun olmayabilir, aynı zamanda bütçenizi aşmanıza da neden olabilir. Peki sizin için hangi ekskavatör boyutunun doğru olduğuna nasıl karar verirsiniz?

Birçok farklı ekskavatör türü vardır , ancak hepsi dört ana boyut kategorisine ayrılır: mini, midi, standart ve büyük. Doğru ekskavatör boyutunu seçmek için seçeneklerinizin ne olduğunu bilmeniz gerekir.

Mini veya Kompakt Ekskavatör

Bu, en küçük ekskavatör sınıfıdır ve özellikle küçük alanlara sığdırmak için kullanışlıdır. Diğer bir yararı da, kompakt ekskavatörlerin Sınıf 1 ve 2 kamyonlar kullanılarak çekilebilecek kadar küçük olmasıdır; bu, çoğu eyalette Ticari Sürücü Belgesi gerektirmez (yine de emin olmak için önce yerel DMV’nize danışmanız önemlidir). Bu düzeydeki taşınabilirlik, onları birden çok yerde çalışan insanlar arasında favori yapar.

Mini ekskavatörler , iç mekan projeleri, kanalizasyon onarımları, su hattı kurulumları ve daha büyük bir makinenin boyutu ve gücü gerektirmeyen diğer projeler için mükemmeldir.

Midi Ekskavatör

6-10 ton arası ekskavatörlerdir

Orta veya orta ölçekli ekskavatörler, küçük alanlarda çalışan ancak mini bir ekskavatörün sağlayabileceğinden daha fazla erişim ve güce ihtiyaç duyanlar için iyi bir seçimdir. Midis aynı zamanda bina inşaatı ve çevre düzenlemesi gibi daha standart projelerde kullanılabilirken, daha küçük boyutları sayesinde daha fazla manevra kabiliyeti avantajı sağlar.

Standart Ekskavatör

10-45 ton ekskavatörlerdir

Bazen “paletli” ekskavatörler olarak adlandırılan standart veya tam boyutlu ekskavatörler, piyasadaki en büyük ekskavatör hacmini oluşturur. En popüler tarayıcılar 19-24 ton aralığındadır ve bu sınıf en çok ticari inşaatta yaygındır. Standart ekskavatörler yalnızca daha fazla güç ve erişim sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hidrolik sistemleri onları birden fazla alet ataşmanını kullanabilecek hale getirir.

Büyük Ekskavatör

En büyük ekskavatör sınıfı, maksimum güç ve kapasite gerektiren büyük inşaat ve yıkım projeleri için kullanışlıdır. Büyük ekskavatörler güç için emsalsiz olsalar da, boyutları büyük dezavantajlara sahiptir – hareket etmek için büyük boyutlu kamyonlara ve treylere ihtiyaç duyarlar ve bunları depolama zamanı geldiğinde kullanışsızdırlar.

Peki Hangi Ekskavatör Boyutu Size Uygun?

Bir ekskavatör boyutu seçmenin en iyi yolu, projenizin ihtiyaçlarını çeşitli temel kategorilerde değerlendirmektir. Bir ekskavatör seçerken dikkat etmeniz gereken başlıca hususlar şunlardır:

Kazma Derinliği

Seçtiğiniz ekskavatörün, projenizin derinliğini karşılayacak erişime sahip olduğundan emin olmak önemlidir. Projelerinizin çoğu tek bir derinlik kategorisine giriyorsa ve yalnızca ara sıra daha fazla erişim gerektiren projeleriniz varsa, en çok kullandığınız makineyi satın alıp daha sonra duruma göre daha büyük bir ekipman parçasını kiralamanız faydalı olabilir.

Kaldırma Kapasitesi

Daha büyük ekskavatörler, daha büyük ve daha ağır malzemeleri kaldırabilir. En ağır asansörler için standart ve büyük ekskavatörler hidrolik olarak çalıştırılır.

Bütçe

Daha büyük ekskavatörler daha pahalıdır, ancak çok küçük bir ekipman parçası seçmek, kazılarınızı yeterince tamamlayamıyorsanız maliyetli bir hata olabilir. Kazı ekipmanını sadece ara sıra kullanıyorsanız, bakım ve depolama masraflarından kaçınmak için ekskavatör iş makinası kiralamak isteyebilirsiniz .

Şantiye Koşulları

Çalışma sahanızın etrafındaki alanın ne kadar dar olduğunu düşünün. Yakınlarda çeşmeler veya kaldırımlar gibi kalıcı demirbaşlar var mı? Çalışma sahanız büyük mü yoksa birden fazla yerde kazmanız mı gerekiyor? Büyük bir ekskavatörün gücüne ihtiyacınız varsa, onu saklama ve taşıma kapasiteniz var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir